seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuologiczny gabinet zdrowia. Skutki uczucia. Gazeta Wrocławska, 14-15.12.2002, s.4
2002-12-14

"Zaangażowanie i władza.
Badania wśród par przedmałżeńskich pokazały, że podobny poziom zaangażowania emocjonalnego partnerów jest gwarantem większej spójności i trwałości związku, a relacje między kobietą i mężczyzną charakteryzują się małym stopniem patologizacji. Wyniki tych obserwacji przeprowadzanych na przestrzeni jednego roku wykazały, że w tym czasie rozpadło się aż 54% par, w którym jedno z partnerów oferowało większy stopień zaangażowania, ale tylko 27% par deklarujących ten sam poziom zaangażowania. Z zaangażowaniem emocjonalnym ściśle związane jest zagadnienie władzy w związku. Zależności między tymi dwoma zjawiskami są odwrotnie proporcjonalne: im mniejsze zaangażowanie tym większa władza nad drugim człowiekiem i odwrotnie: im więcej miłości do partnera, tym większa uległość wobec niego. Relacje te bardzo wyraźnie widać w związku między zakochaną w alfonsie, prostytuującą się kobietą, czy w konkubinacie samotnej kobiety z dzieckiem i dużo młodszego mężczyzny. Związki takie są szczególnie destrukcyjne dla kobiet, które często latami tkwią w patologicznych układach, nie mając siły wyzwolić się z nich.
W niektórych, szczególnych okolicznościach może to prowadzić do wytworzenia się u kobiety tendencji masochistycznych, a u mężczyzny sadystycznych.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne