seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Nie za rzadko. GazetaWrocławska, 12.7.2002, s.35
2002-07-12

"Nie za rzadko
„Nie jestem jeszcze stary, ale jakby nie ten sam. Mam 63 lata, cieszę się dobrym zdrowiem, nie narzekam też na sprawność fizyczną. Latem lubię żagle, zimą narty. Jestem z moją żoną w jednym związku od czterdziestu lat i poza kilkoma wpadkami z innymi kobietami na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat jestem wiernym mężem. Ale nie o to chodzi. Zauważyłem mianowicie, że w ciągu ostatnich dwóch lat spadło moje zainteresowanie seksem. Wcześniej robiliśmy to z żoną dwa, trzy razy w miesiącu, a teraz moje zapotrzebowanie na seks obniżyło się do raz na miesiąc. Jak to robimy z taką częstotliwością, to nie mam żadnych problemów z członkiem. Jak próbujemy robić to częściej, tak jak to bywało wcześniej, to zauważyłem, że członek nie stoi tak, jak należy. Po rozmowach z kolegami dowiedziałem się, że można kupić w sex shopie w naszej miejscowości viagre. Próbowałem się nią leczyć i początkowo była poprawa, ale ostatnio znowu jakby gorzej. Zacząłem nawet podejrzewać, że z tymi tabletkami może być coś nie tak. Może to jakaś podróbka, albo co innego.
I co pan na to, panie doktorze”?

Zaczynając od końca listu, muszę powiedzieć, że kupowaniem viagry bez konsultacji z lekarzem to nie był mądry pomysł. Po pierwsze istnieje cały szereg dowodów klinicznych, że mężczyźni, którzy sami leczą się z zaburzeń seksualnych bez wiedzy seksuologa robią sobie więcej szkody, niż pożytku. W swojej praktyce często spotykam się z ofiarami takiej kuracji. Panowie traktując viagrę jak środek dopingujący ich seksualnie i poprawiający ich całkiem niezłą wydolność seksualną sprawiają, że po takiej kuracji nie tylko nie mogą współżyć z taką częstotliwością, jak przed zażywaniem leku, ale w ogóle tracą sprawność seksualną. Po drugie sex shopy nie mają wymaganych uprawnień i pozwoleń na handel viagrą. Lek ten można kupić wyłącznie na receptę w aptece. Właściciele sex shopów robią to zatem nielegalnie, a to sprawia, że dopuszczają się wielu szachrajstw, włącznie ze sprzedawaniem viagry niewiadomego pochodzenia, czy wręcz różnego rodzaju podróbek.
Zgodnie z badaniami naukowymi nad częstotliwością kontaktów seksualnych przeprowadzonymi wśród 4000. żonatych mężczyzn w wieku 50 lat i więcej trzeba powiedzieć, że 75% z nich współżyje raz w tygodniu lub rzadziej. Wśród tych 25%, które pozostało są tacy, którzy współżyją kilka razy w roku i to też mieści się w granicach normy. Badacze wskazują jednocześnie, że są pewne oczekiwania społeczne sugerujące, że wraz z wiekiem nasze zainteresowanie seksem powinno spadać. Właśnie to oczekiwanie, że wraz z wiekiem stajemy się osobami aseksualnymi może przyczyniać się do rzeczywistego obniżenia częstotliwości kontaktów seksualnych u osób starszych. Z drugiej strony istnieje cały szereg badań i danych klinicznych, które jednoznacznie wskazują, że wraz z długością trwania związku częstotliwość kontaktów seksualnych spada. Potwierdzają to badania biochemiczne, które wskazują, że poziom testosteronu jest niższy u mężczyzn, którzy żyją w stałych związkach partnerskich w porównaniu do tych, którzy nie mają uregulowanych kontaktów seksualnych.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne