seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Tęsknota za kobietą. GazetaWrocławska, 21.6.2002, s.35
2002-06-21

"Tęsknota za kobietą
„Zwracam się do Pana doktora w takiej oto sprawie: mam wrażenie, że jestem zboczeńcem. Mam 43 lata i nie obcowałem ani z dziewczyną wtedy, kiedy byłem młody, ani z kobietą, teraz, kiedy jestem starszy. Moje hobby to czytanie prasy, niekiedy rozwiązywanie krzyżówek, gapienie się w telewizor i masturbacja. Kiedy byłem młodszy, często lubiłem wypić z kolegami po pracy. Chodziłem na dyskoteki. Ale co tam dyskoteki, chodziłem po to, żeby się nachlać, a nie żeby poznać dziewczynę. Piło się, bo to rozluźniało. Do tego ci moi koledzy, którzy nie wylewali za kołnierz, a ja nie odmawiałem. Warstwa społeczna niska. Ale do czego dążę? Otóż zawsze byłem zamknięty w sobie, nie doradzałem się nikogo w tej sprawie, bo było mi głupio o tym mówić. Pan wie, co to jest masturbacja. Wina jest chyba po mojej stronie: kompleksy, wstyd i tym podobne. Moją dziewczyną była „Renia Grabowska”, to jest własna graba, znaczy się ręka. Do tego patrzenie na gole dziewczyny, akty kobiet. Teraz jest wideo. Można wypożyczyć filmy porno i oglądać. to się włącza, ogląda i zaspokaja. Teraz też telewizja kablowa serwuje programy erotyczne i gdy dochodzi 23., to się ogląda. I tak to trwa całe moje życie. Może Pan doktor coś poradzi?”
Zachowania masturbacyjne dotyczą wszystkich faz rozwoju psychoseksualnego człowieka począwszy od fazy prenatalnej (przed narodzinami), a skończywszy na późnej starości. We wczesnych fazach rozwoju człowieka masturbacja wiąże się z dotykaniem własnego ciała, w tym głównie okolic genitalnych oraz przyjemności płynącej z tej aktywności. W okresie dojrzewania jest najbardziej rozpowszechnionym i typowym sposobem redukcji napięcia seksualnego. Masturbuje się ponad połowa dziewcząt i niemal wszyscy chłopcy. Wbrew wcześniejszym poglądom, raczej życzeniowym, niż opierającym się na faktach klinicznych, masturbacja nie zanika w chwili rozpoczęcia współżycia seksualnego. Około 7% żon i 11% mężów kontynuuje tą aktywność. Motywy takich zachowań bywają różne. Najczęściej wymienia się: przyzwyczajenia z wcześniejszych okresów rozwoju psychoseksualnego, zaspokojenie, zbyt wysokiego, jak na potrzeby partnera, własnego temperamentu seksualnego, seksoholizm, uwarunkowania na specyficzne bodźce seksualne, na przykład takie, które ocierają się o parafilie seksualne (zboczenia). Z listu wynika, Ze nastąpiła u niego pewna fiksacja (zatrzymanie) rozwoju psychoseksualnego na okresie młodzieńczym. Najprawdopodobniej związane to było z uzależnieniem od alkoholu i dobrze rozpoznawanymi przez niego kompleksami („warstwa społeczna niska”), wstydem („było mi głupio o tym mówić”) i pewną introwersją („zawsze byłem zamknięty w sobie”). Masturbacja plus różne kompleksy równa się pogłębienie masturbacji. Potem następuje dalsza rozbudowa kompleksów i koło się zamyka.
Konieczna jest terapia, która poprawi samoocenę i pozwoli nawiązać bliskie relacje z kobietą. Nie jest za późno. W klinice często spotykam się z mężczyznami, którzy rozpoczynają współżycie seksualne po 40. roku życia.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne