seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Mąż brudas. Gazeta Wrocławska, 23.11.2001, s.22
2001-11-23

Mąż brudas
„Moje małżeństwo jest zagrożone. Wiem o tym, ale nie potrafię temu zaradzić. Otóż nie lubię współżycia, nie jest mi do niczego potrzebne, przynajmniej tak mi się wydaje. Na tym tle dochodzi z mężem do częstych kłótni. Jesteśmy małżeństwem od 5 lat. Było różnie, raz lepiej, raz gorzej, teraz jest całkiem źle. Moja potrzeba seksualna ogranicza się tylko do kilku dni w okresie owulacji, ale wtedy nie współzyjemy, bo nie chcemy mieć na razie drugiego dziecka. Tyle kiedyś czytałam o seksie i wiem, że odgrywa on ważną rolę w życiu. Czasem zmuszam się do współżycia, ale zauważyłam, że nie mam wtedy żadnej przyjemności. Próbowałam różnych sposobów współżycia, często zmienialiśmy pozycję. Teraz jest tylko tradycyjnie. Nie potrafię być spontaniczna. Nieraz myślę, że powodem moich kłopotów jest mój mąż. Nie dba o siebie: ma sporą nadwagę, często jest nieogolony, nie zawsze umyje się przed pójściem do łóżka. Próbowałam delikatnie mu zwracać uwagę, ale to nic nie daje. On się już nie zmieni. Kocham go bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Zupełnie nie wiem, jak poradzić sobie z tą moją niechęcią do seksu.”

Jest jedna pozytywna rzecz w Twojej seksualności i ona powinna stanowić fundament na którym można będzie zbudować satysfakcję seksualną. Otóż piszesz, że masz potrzebę współżycia w czasie owulacji i to jest w porządku. Natura tak to wymyśliła, żeby kobiety były chętne do współżycie właśnie wtedy, kiedy jest możliwość zapłodnienia i w konsekwencji przedłużenia ciągłości gatunku. Ograniczając kontakty seksualne do okresów przed i poowulacyjnych postępujesz wbrew sobie samej. Stąd pierwsza rada: proszę skontaktować się z ginekologiem w sprawie antykoncepcji po to, żebyś mogła kochać się wtedy, kiedy odczuwasz potrzebę zbliżenia.
Jeżeli jest tak, że nie odczuwasz potrzeby seksualnej, to nie powinnaś zmuszać się do stosunków. Negatywne emocje, które towarzyszą takiemu kontaktowi seksualnemu mają tendencje do generalizacji. Innymi słowy mogą również pojawić się wtedy, kiedy początkowo miałaś potrzebę zbliżenia, albo obejmować coraz szersze obszary Twojego życia. W pewnych szczególnych okolicznościach może u kobiety dojść do zgeneralizowanej niechęci nie tylko do współżycia, ale i do partnera, a nawet do mężczyzn w ogóle.
Kolejna sprawa to Twój partner, który jak słusznie zauważyłaś również może przyczyniać się do Twoich kłopotów. Atrakcyjność partnera jest jednym z głównych czynników stymulujących seksualnie. Z drugiej strony jej brak jest częstym powodem spadku zainteresowania seksem. Nie powinnaś mu delikatnie zwracać uwagę, ale stanowczo żądać, aby dbał o siebie, w szczególności o własną higieną. Seks z brudnym, czy nieogolonym partnerem jest jednym z największych koszmarów jaki może zdarzyć się w życiu seksualnym. Często jest tak, że już jednorazowy kontakt seksualny z brudnym człowiekiem jest tak silnym przeżyciem traumatyzujący, że uniemożliwia on osiągnięcie podniecenia seksualnego i orgazmu w przyszłości. Także wtedy, kiedy partner jest czysty.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne