seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Niezgodne z obyczajowością. Spotkanie z ekshibicjonistą. Gazeta Wrocławska, 5.10.2001, s. 21
2001-10-05

Niezgodne z obyczajowością. Spotkanie z exhibicjonistą.
„Kilka tygodni temu, późnym popołudniem, po całym dniu pracy wracałam do domu. Na ulicy, niedaleko mojego domu szedł naprzeciwko mnie młody mężczyzna i kiedy zbliżył się na odległość 20-30 metrów zatrzymał się i rozsunął poły płaszcza. Nic pod nim nie miał, a jego członek stał. Cały czas patrzył na mnie uważnie. Przeszłam na drugą stronę ulicy i udało mi się uciec. Wieczorem siedząc sama w pokoju bałam się, że może wejść do domu, kiedy będę spała (wynajmują pokój na parterze willi). Kolejnych kilka nocy spałam przy zamkniętym oknie. Od tamtego czasu bardzo uważałam przy powrotach do domu i bacznie obserwowałam wszystkich mężczyzn, którzy pojawili się na mojej drodze z przystanku autobusowego do domu. Parę dni temu sytuacja powtórzyła się. Ten sam mężczyzna znowu się obnażył, tylko tym razem stał schowany w bramie i kiedy przechodziłam obok coś do mnie powiedział, a ja spojrzałam na niego. Bardzo mnie to wszystko wzburzyło. Wygląda na to, że czekał właśnie na mnie! Boję się go. Boję się, że następnym razem nie skończy się tylko na obnażeniu, że posunie się dalej a nikt mnie nie obroni. Znowu nie śpię po nocach. Koszmar, który przeżyłam kilka tygodni temu wrócił ze zdwojoną siłą.”

Ekshibicjonizm, czyli obnażanie się w miejscach publicznych przed obcymi, którzy nie wyrazili na to zgody jest niezgodne z obyczajowością większości krajów i podlega karze ograniczenia wolności. Powinnaś jak najszybciej skontaktować się z najbliższym komisariatem policji i opowiedzieć dokładnie co Ci się przytrafiło. Najprawdopodobniej w okolicy Twojego domu jest więcej kobiet, które zetknęły się z opisanym przez Ciebie mężczyzną i zdecydowane działanie ze strony społeczeństwa i policji może pomóc w ograniczeniu zachowań seksualnych ze strony opisanego młodego mężczyzny.
Ekshibicjonizm jest najczęstszą z dewiacji seksualnych, a wśród przestępców seksualnych np. w USA stanowią 30% aresztowanych.
Ty odbierasz to zachowanie jako atak na Ciebie, natomiast obnażający się mężczyzna realizuje w ten sposób swoją potrzebę seksualną. Warto przy tym podkreślić, że ekshibicjonista z reguły poprzestaje na obnażeniu narządów seksualnych i bardzo rzadko inicjuje inną typ kontaktu seksualnego, a tym bardziej nie śledzi kobiety i nie atakuje jej później. Ekshibicjonista to nie jest gwałciciel. Całą satysfakcję seksualną obnażający się mężczyzna czerpie z obserwowania zszokowanego zachowania kobiety. Im w tych reakcjach jest więcej zdziwienia, strachu, czy paniki tym większe podniecenie mężczyzny. Później, w domu, odtwarza w wyobraźni całe to zajście, włącznie z reakcjami zaskoczonej kobiety, podczas współżycia ze swoją partnerką seksualną, albo masturbacji w samotności.
Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że inaczej traktuje się obnażanie ciała i genitalii w miejscach publicznych w zależności od płci. Jak mężczyzna robi to przed kobietą to nazywa się go ekshibicjonistą. Kiedy kobieta obnaża się przed obcym mężczyzną, to jego nazywamy voyeurem (podglądaczem), ona zaś znowu uważana jest za ofiarę.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne